Minimog Ön Yükleyici
1200₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo!

Blog

Hayıt Tentürü Kullanımı

Hayıt otu ya da hayıt tohumu, Hipokrat’tan beri kadın otu olarak bilinen ve kadınların hastalıklarında etkili olduğu kanıtlanmış bir bitkidir. Özellikle konsantre formdaki hayıt tentürü, pek çok kadınsal hastalıkta alternatif bir şifa kaynağı olabilir. Hayıt tentürünün kullanımı diğer sirkelere göre farklıdır ve daha etkili sonuç alabilmek için bazı kriterlere uyulmalıdır.

Hayıt tentürü, menstrüel döngünün bitiminden hemen sonra başlayıp 21 gün boyunca kullanılır ve bir hafta ara verilir. Kullanım şekli, sabahları aç karına bir yemek kaşığı hayıt tentürünü ılık suya ekleyerek yavaş yavaş içmektir. 21 gün boyunca bu şekilde içilir ve bir hafta ara verilir. Bir hafta sonunda tekrar başlanarak üç ay süresince devam edilir. Üç ayın sonunda istenilen etki elde edilmediği takdirde bir ay beklenip tekrar başlanabilir.

Hayıt tentürü kullanılırken bazı etkiler gözlemlenebilir. Bunlardan birkaçı yoğun terleme, burun akıntısında çoğalma, kokulu ter, sık idrara çıkma gibi etkiler olabilir. Bu etkiler normaldir ve toksin atımının başladığının göstergesidir.

WhatsApp İletişim