Minimog Ön Yükleyici
1200₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo!

Blog

Gül Sirkesi Kullanımı

İçmek için; 1 bardak ılık suya 2 kaşık sirke ilave edilip yavaş yavaş içilir. Uykuyu düzenler, rüyaları hatırlamanızı sağlar, ruhsal dinginlik verir. Mide ve bağırsak problemlerine şifadır. Ağız kokusunu giderir. Bağışıklığı destek olur.

Cilt için kullanımı
Yarı yarıya gül suyu ile sulandırıp tonik gibi kullanabilirsiniz. Cilde parlaklık verir. Sivilceleri kurutur. Cilt lekelerine iyi gelir. Renk eşitsizliğini giderir.

Saç ve cilt sirkesi kullanımı
Yarı yarıya gül suyu ile sulandırılmış olarak tonik gibi kullanın.
Kına tarifi: sirke kına ve 1 yemek kaşığı kaya tuzu krem kıvamına getirene kadar karıştırın yoğurup 15 dk beklettikten sonra sürün.

Tüm kadim öğretilerde gülün yeri apayrıdır ve bütün uygarlıklarda güle ayrı bir önem verilmiştir. Gül ve gül suyu, ilaç yapımında ve gıda üretiminde pek çok alanda kullanılmıştır. Sirkesi ise günümüzde özellikle saç bakımı, cilt bakımı, bağırsak sağlığı, mental sağlık ve ruhsal sağlık, uyku düzeni gibi pek çok alanda kullanılır. Etki alanı çok geniştir ve henüz ne kadar hastalığa alternatif bir şifa sunup sunmadığı tam olarak bilinmemektedir.

Gül sirkesi, İbni Sina’dan bu yana pek çok konuda ve alanda kullanılmıştır. Özellikle Isparta gülünden elde edilen gül sirkesinin tıbbi değeri oldukça yüksektir. Gül sirkesinin kullanım alanı geniştir.

Gül sirkesinin kullanımı; hem harici hem dahili olarak kullanılabilir. Cilt için kullanılacaksa, yarı yarıya gül suyu ile sulandırılmalı ve akşam temizlenmiş cilde tonik gibi uygulanmalıdır.
Ruhsal ve zihinsel sağlık ayrıca uyku düzeni için kullanılacaksa yine sulandırılmış gül sirkesi, bir çay kaşığı kadar alınarak kulak arkası, bilekler ve timüs bölgesine sürülmelidir. Bebeklerin banyo suyuna katılabilir.Bağışıklık ve bağırsak sağlığı için ya da zayıflama amacıyla kullanılacaksa günde iki yemek kaşığı, bir sabah bir akşam olmak üzere ya da sabah iki yemek kaşığı gül sirkesidir bardak ılık seyreltip aç karnına içilebilir.

WhatsApp İletişim